Slevy na luxusní dárkové kazety
     

Peptidy

Co jsou peptidy?

Peptidy jsou organické chemické sloučeniny, které vznikají spojením aminokyselinových částic. Vznikají tak peptidové řetězce, které se dělí na:

 • Oligopeptidy - kratší řetězce z 2 až 10 aminokyselin
 • Polypeptidy - delší řetězce z více než 10 aminokyselin


Peptidy krom jiného odpovídají za regulaci procesů probíhajících v buňkách a za mezibuněčnou komunikaci. Významně tak ovlivňují procesy probíhající v kůži. Peptidy mají velmi silný účinek v boji proti stárnutí.

Molekulová mřížkaBiopepidty - produkt společnosti wellU, je převratný vědecký objev mezinárodního významu …

Touha být věčně mladý a pěkně vypadat provází lidstvo bez ohledu na dobu, ve které žijí. Rozdíl spočívá jedině ve způsobech, které by umožnily zastavit biologické hodiny. S postupem času dosáhla lékařská věda a kosmetologie v této oblasti značný pokrok.

Kosmeceutika na bázi biopeptidů začínají určovat nový trend kosmetologie. V posledních letech pozorujeme mimořádný zájem o suroviny na získávání peptidů jako součástí receptur kosmetických přípravků. Vyplývá to především ze skutečnosti, že tyto sloučeniny patří k základním stavebním jednotkám všech živých organismů.

Biopeptidy - díky malým molekulám složeným z několika jednotek až desítek aminokyselin - mají schopnost překonat kožní bariéru a proniknout do hlubších vrstev kůže.

Biopeptidy mají cílený účinek a stimulují určité procesy v kůži, zvýšení tloušťky škáry a pokožky, zvýšení elasticity kůže, redukci vrásek, odstranění nedokonalosti pleti způsobené fotostárnutím neboli pigmentových skvrn atd.

Zvýšení celistvosti, hustoty a pevnosti kůže je podmíněné třemi různými mechanismy působení peptidů, které podle jejich biologické aktivity dělíme na:

 • signální peptidy, které stimulují aktivitu fibroblastů buněk pojivového tkaniva, aktivizujících syntézu makromolekul pojivového tkaniva kůže kolagenu a elastinu, čímž přispívají k redukci vrásek
 • inhibitory neurotransmiterů, tzv. neuropeptidy, které uvolňují svaly odpovědné za vznik mimických vrásek
 • peptidy, které přenášejí aktivní látky do hlubších vrstev kůže


Kosmetické přípravky na bázi peptidů umožňují nepochybně efektivní boj proti příznakům stárnutí organismu. Vícero firem už několik let úspěšně používá ve svých kosmetických přípravcích syntetické peptidy z rýže.

WellU je první firmou na světě, která vyrábí biopeptidy rybího původu; jak je známé, struktura rybího proteinu se nejvíc přibližuje struktuře lidského proteinu. Parametrem, který je odpovědný za terapeutický účinek biopeptidů, je jeho příslušné množství a poměr v přípravcích, to je obrovskou výhodou produktů Larens a Nutrivi.

Shrnutí … biopeptidy slouží k přenášení aktivních složek do hlubších vrstev kůže. Mají energizující vlastnosti - stimulují buňky kůže k tvorbě kolagenu a elastinu. Jsou užitečné v boji s pigmentovými skvrnami - zesvětlují a vyrovnávají tón pleti. Výsledkem jejich používání v kosmetice je pružné tělo, redukce vrásek a nerovností jako i předcházení ochabování kůže.

 

Přínosy peptidů:

 • Stimulují tvorbu kolagenu, elastinu a kyseliny hyaluronové.
 • Jsou nosiči informací v rozsahu regenerace a nápravy poškození pokožky.
 • Zpomalují aktivitu metaloproteinázů (enzymy způsobující stárnutí).
 • Zpomalují sekreci interleukinů (zdlouhavé akutní záněty).
 • Mírní bolest a působení nepříznivých klimatických podmínek.
 • Ovlivňují přenos impulzů mezi nervovými a svalovými buňkami, mírní tak mimické vrásky (botoxový efekt).
 • Upravují angiogenezi (remodelace či vytváření nových sítí krevních kapilár v poškozené tkáni).
 • Napravují poškození buněk a zvyšují jejich odolnost.
 • Brání vzniku strií a účinně odstraňují již vzniklé.
 • Stimulují regeneraci pojivové tkáně.
 • Výrazně urychlují hojení ran a mírní následky popálenin způsobené slunečním zářením.
 • Jsou schopné se vstřebávat i z trávicího traktu.


Vědci WellU Group vyvinuli jako jediní na světě patentem chráněné zpracování peptidů, které "nemá" v současnosti obdoby. Produkty wellU obsahují až 100x více peptidů než produkty jiných značek.

Vlastníkem tohoto patentu je Prof. n. dr hab. med. Andrzej Frydrychowski, spolumajitel společnosti wellU.

Zdroj: Karel Plíhal, vytvořeno 11. říjen 2013, kategorie: Odborné informace

 

 
 
Larens Peptidum
„Larens Peptidum“ nahrazuje předchozí řadu produktů II. generace, která nesla název „Nano Collagen“.
 
Larens Clasic
„Larens Clasic" je značka exklusivní kosmetiky vyvinuté mezinárodním týmem vědců. Metoda získávání přírodního kolagenu se využívá ...
 
Larens Care
„Larens Care“ - jedná se o špičkovou kosmetiku na denní běžné použítí. Tato skupina produktů je velice cenově příznivá, avšak svým složením naprosto vyjímečná.
 
Nutrivi - doplňky výživy
„Nutrivi Revicoll a Peptide Drink“ - jedná se o doplňky stravy, které svým složením jsou naprostou perlou. Jedná se o 100% lyofilizovaný kolagen, s přidáním ovoce a vitamínů.
     
 
 
Copyright © 2022 Miopharma - Michaela Pilná | Vytvořilo studio: Pixel Design | Redakční systém: Web-SOUL